Hakkımızda

 

  Sitemiz İslami Hizmet amacıyla kurulmuş, Ehli sünnet vel cemaat akidesine, ehli sünnet ulemasına,

bu akideye bağlı evliyaullaha sıdkı sadakatle bağlı, bağlı olduğu değerler için azimle gayret eden siz

hassas dostlarımıza layık olmaya çalışmaktadır.

 

 
 Sitemiz;  2003 yılı haziran ayında, forum bölümü ise 3 Mart 2004 tarihinde faaliyete başlamıştır.

 
 
 Sitemizin muhteviyatı;

 Hedeflerimiz; öncelikle her her zaman lazım olacak dini bilgi ve kitaplardan bir çoğunu web ortamında hizmete sunmak, forum vasıtası ile de sanal bir "Sadakat ailesi" oluşturarak dini ağırlıklı olmak üzere islami bir çerçevede üyelerimizin görüşlerini ifade etmelerini sağlamak.

 
 
Eserlerin temin edilmesi;


 Sitemizdeki eserlerden bazıları sanal ortamdan sahiplerinden(bilgisayar ortamına hazırlayan) izin alınarak, bazılarını muhtelif web sitelerinden temin ederek,bazısı kendi imkanlarımızla bilgisayara aktarılarak, bazıları da muhtelif cd'lerden temin edilerek sitemize kazandırılmıştır.Yalnız tüm bu hassasiyetlerimize rağmen bazı eserleri bilgisayar ortamına kazandıran ve web site sahibi olan kişilere  ısrarlı bir şekilde ulaşmaya çalışmamıza rağmen ulaşamadık.Onlarında haklarını helal etmelerini ümid ederek sitemize koyduk.Zaten hizmet amaçlı olan böyle bir sitede emeği geçen kişiler halis niyetleri miktarınca elbette ecre nail olacaklarını  düşünüyoruz.

Yalnız şu kadar da var ki; eser sahibine ulaşılamayan kaynaklarda tahmin etmemekle beraber velevki bir hak hukuk meselesinde manevi mes'uliyet kabul etmeyeceğimizi  de önemle  hatırlatmakta fayda mülahaza etmekteyiz.

 


Sitemizin Yönetimi:

 

Sitemiz ve forumumuz, (forum bölümündeki rümuzlarıyla müsamma) 12 arkadaşın gönüllülük esasıyla zamanlarını ayırdıkları bir çerçevede devam etmektedir.  Site belirli bir şahsın ya da ideolojinin değildir.

Ehli Sünnet çerçevesinde her türlü müsbet paylaşımlarla siz kardeşlerimize faideli olabilmeyi kendisine düstur edinmiş, sosyal islami bir sitedir.


Batuhan Alkan / Marsilya

[Genel Koordinatör]

 

  

Günün Sözü

"“Allahü Teâlâ’ya, (dâima itaat üzere olup) âsî olmaktan (emir ve nehiylerine muhâlefetten) sakınınız! Çocuklarınızın size güzelce itaat etmelerini arzu ettiğiniz gibi, siz de onlar arasında âdil davranınız.” (Hadîs-i Şerif—Taberânî)"
Telif Hakkı © 2024 Open Source Matters. Tüm Hakları Saklıdır.
Joomla!, GNU Genel Kamu Lisansı altında dağıtılan özgür bir yazılımdır.